SUF Temporada 2019-20Equip de Divisió d'Honor Estatal femenina  Lluís Peix, entrenador, Noa Muñoz, Valeria Kudinova, Sílvia Coll Solà i Irina GimenoPDM Temporada 2019-20Equip de 1a Divisió Estatal Masculina  D'esquerra a dreta, Raül Porta, Pau Mellado, Miquel Ramos, Jordi Carceller,Carles Bover i Sergi Molist Diogo PinhoJuvenils Equip 3a Divisió Estatal Arnau Miarons, Biel Gimeno i Edgar VenegasVeterans i components de TDM i PDM Jordi Carceller, Pere Ausió, Jordi Pladevall, Joan Cussó, Lluís Peix i Jordi BorrullEscola Vic TT (1) Entrenadors i espàrrings Miquel Ramos, Noa Muñoz, Sergi Molist, Lluís Peix, Diogo Pinho, Valeria Kudinova, Orsolya Feher, Pere AusióEscola Vic TT (2) Espàrrings i esportistes Gabriela Feher, Charlotte Carey, Gillem Aguilar, Adrià Bau, Genís Baucells, Pere Baucells, Àlex Casassas, Sílvia Coll SolàEscola Vic TT (3) Esportistes Gil Dachs, David Echalecu, Joan Flores, Pol Fresquet, Biel Gimeno, Irina Gimeno, Leo Lizarán, Eloi LoveraEscola Vic TT (4) Esportistes Unai Luque, Mart,Catalán, Arnau Martorell, Gerard Martorell, Arnau Miarons,  Aniol Montoliu, Àlex Moreno,  Pau ParésEscola Vic TT (5)  Esportistes Joaquim Portet, Eloi Puig, Oriol Roca, Biel Rodríguez,  Gil Sánchez, Pol Sánchez, Helena Torrents, Joan TorrentsEscola Vic TT (6) Esportistes Laura Torrents, Dani Tura, Edgar Venegas, Ferran Verdaguer, Marc Verdaguer2a Provincial Genís Baucells, Àlex Casassas, Adrià BauIntercomarcal Biel Rodríguez, Joaquim Portet, Gil DachsEquip Infantil Masculí Infantil 2018-19Equips benjamins 2018-19 BenjaminsEquips Benjamí i aleví 2018-19 Benjamines i alevinesDivisió d'Honor estatal i SUF Noa Muñoz VilaDivisió d'Honor Estatal Sílvia Coll SolàDivisió d'Honor Estatal Irina Gimeno FontPrimera divisió estatal Sergi Molist PalomeraPrimera divisió estatal Jordi Carceller VallsPrimera divisió masculina Carles Bover RabionetPrimera divisió masculina Miquel Ramos Bros

SUF

Temporada 2019-20

Equip de Divisió d'Honor Estatal femenina

Lluís Peix, entrenador, Noa Muñoz, Valeria Kudinova, Sílvia Coll Solà i Irina Gimeno

PDM

Temporada 2019-20

Equip de 1a Divisió Estatal Masculina

D'esquerra a dreta, Raül Porta, Pau Mellado, Miquel Ramos, Jordi Carceller,Carles Bover i Sergi Molist Diogo Pinho

Juvenils Equip 3a Divisió Estatal

Arnau Miarons, Biel Gimeno i Edgar Venegas

Veterans i components de TDM i PDM

Jordi Carceller, Pere Ausió, Jordi Pladevall, Joan Cussó, Lluís Peix i Jordi Borrull

Escola Vic TT (1) Entrenadors i espàrrings

Miquel Ramos, Noa Muñoz, Sergi Molist, Lluís Peix, Diogo Pinho, Valeria Kudinova, Orsolya Feher, Pere Ausió

Escola Vic TT (2) Espàrrings i esportistes

Gabriela Feher, Charlotte Carey, Gillem Aguilar, Adrià Bau, Genís Baucells, Pere Baucells, Àlex Casassas, Sílvia Coll Solà

Escola Vic TT (3) Esportistes

Gil Dachs, David Echalecu, Joan Flores, Pol Fresquet, Biel Gimeno, Irina Gimeno, Leo Lizarán, Eloi Lovera

Escola Vic TT (4) Esportistes

Unai Luque, Mart,Catalán, Arnau Martorell, Gerard Martorell, Arnau Miarons, Aniol Montoliu, Àlex Moreno, Pau Parés

Escola Vic TT (5) Esportistes

Joaquim Portet, Eloi Puig, Oriol Roca, Biel Rodríguez, Gil Sánchez, Pol Sánchez, Helena Torrents, Joan Torrents

Escola Vic TT (6) Esportistes

Laura Torrents, Dani Tura, Edgar Venegas, Ferran Verdaguer, Marc Verdaguer

2a Provincial

Genís Baucells, Àlex Casassas, Adrià Bau

Intercomarcal

Biel Rodríguez, Joaquim Portet, Gil Dachs

Equip Infantil Masculí

Infantil 2018-19

Equips benjamins 2018-19

Benjamins

Equips Benjamí i aleví 2018-19

Benjamines i alevines

Divisió d'Honor estatal i SUF

Noa Muñoz Vila

Divisió d'Honor Estatal

Sílvia Coll Solà

Divisió d'Honor Estatal

Irina Gimeno Font

Primera divisió estatal

Sergi Molist Palomera

Primera divisió estatal

Jordi Carceller Valls

Primera divisió masculina

Carles Bover Rabionet

Primera divisió masculina

Miquel Ramos Bros

Actualitat

04 oct 2020

ÀLEX BOCANEGRA I ÀLEX MORENO, CAMPIONS DEL CATALÀ I INFANTIL, DEL 35 OPEN INTERNACIONAL DE VIC DE TENNIS DE TAULA

El Gran Premi Diputació de Barcelona de Tennis de Taula, que s’està disputant al Pavelló d’Esports Castell d’en Planes de Vic, ja té campions en les proves Open Català masculí i Open Infantil masculí.

En la final A del Català, Àlex Bocanegra del CN Sabadell, s’ha imposat a Joan Barberà, també del CN Sabadell i en Infantil A, el jugador de l’Escola del Girbau Vic TT, Àlex Moreno, ha vençut al cap de sèrie número 1, Cesc Molins (Iceland TT Els 8 La Garriga).

En el català B, el campió ha sigut Nurjan Vilallonga del CTT Ripollet i en Infantil B, Joan Serret del CTT Asisa Borges Vall.

Avui diumenge es jugaran les Fases finals de la resta de proves, Absolut femení i masculí, Open Adaptat, Aleví femení i Benjamí masculí. Tots els favorits en Absolut femení i masculí han arribat al quadre final, amb Rachel Moret, nº 1 de Suïssa del TT Nimes i Oriol Monzó del Leka Enea d’Irún com a màxims candidats. En l’Open Adaptat entrarà en acció el campió del món, Jordi Morales (CETT Esparreguera).

Aquesta especial edició del 35 Open Internacional de Vic -XVI Adaptat, s’està disputant sense públic i un seguiment estricte del protocol preventiu i específic de Tennis Taula per a la Covid19, elaborat per la FCTT i validat per la Generalitat de Catalunya.

RESULTATS QUADRES FINALS

https://victt.com/ca/RESULTATS-QUADRES-FINALS-XXXV-OPEN-DE-VIC

Galeria fotogràfica, dissabte 3 d’octubre, de David Fajula

http://stock.davidfajula.com/-/galleries/open-tennis-taula-vic-2020

Informació a la Xarxa Esports, entre 1:48 i 1:50 del programa EN JOC 03102020

http://www.alacarta.cat/en-joc-radio/capitol/en_joc_03102020

 

 


Podi Open Català i Infantil masculí
ALEX BOCANEGRA
ALEX MORENO

Vic Tennis Taula
Pavelló Municipal d'Esports de Vic "Castell d'en Planes"
Ctra. de Gurb, nº 1 08500 VIC (Barcelona)
Avís legal